Wspierać najlepszych, aby mogli stać się jeszcze lepsi
Aktualności

"Test określi ryzyko utraty przeszczepionej nerki" - dr hab. Anna Wójcicka, laureatka TEAM-TECH opowiada o swoich badaniach

"Test określi ryzyko utraty przeszczepionej nerki" - dr hab. Anna Wójcicka, laureatka TEAM-TECH opowiada o swoich badaniach

Jednym z najważniejszych wyzwań współczesnej nauki i medycyny jest poznanie genetycznego podłoża różnych chorób oraz zaproponowanie metod, które ułatwiłyby dobrą ich diagnostykę i określenie stopnia ryzyka zachorowania na te schorzenia.

"Test określi ryzyko utraty przeszczepionej nerki". Gościem Krzysztofa Michalskiego w audycji Eureka w Jedynce PR była dr hab. Anna Wójcicka, prezes spółki Warsaw Genomics, laureatka programu TEAM-TECH.

Z kolei w audycji Innowacje na start prowadzonej przez Natalię Gorzelnik w RDC dr hab. Anna Wójcicka oraz dr Robert Dwiliński, dyrektor Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii UW, opowiedzieli o modelu komercjalizacji wyników badań zespołu badaczy zwiazanych z Centrum Nowych Technologii UW.

Zapraszamy do wysłuchania obu audycji:

Na zdjęciu: dr hab. Anna Wójcicka wraz z zespołem (źródło: www.badamygeny.pl)

Program TEAM-TECH realizowany jest przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.